Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

O nás

Poslední změna: Pondělí 19.10.2015 12:35 by slezsk109
O nás
KDE NÁS NAJDETE HISTORIE GALERIE VSTUPNÉ
OTEVÍRACÍ DOBA KONTAKTY NÁJEM PROSTOR GALERIE

KDE NÁS NAJDETE

Slezskoostravská galerie je součástí historické budovy radnice ve Slezské Ostravě, kterou najdete poblíž Sýkorova mostu hned vedle památníku s tankem. Galerie má zvláštní vchod vlevo od hlavních dveří do radnice.

Pokud k nám pojedete tramvají, vystoupíte v centru města na zastávce „Elektra“ nebo „Divadlo Antonína Dvořáka“ a vydáte se přes Masarykovo náměstí a Sýkorův most. Procházka trvá asi 15 minut.

Pokud k nám pojedete trolejbusem nebo autobusem vystoupíte na zastávce „Náměstí J. Gagarina“ a dostanete se k nám už po pěti minutách pomalé chůze.

Slezskoostravská galerie je bezbariérová.

Galeri_recepce.jpg

Galerie.jpg

Foto: Aleš Nowák


HISTORIE GALERIE

Slezskoostravská galerie je kulturním zařízením městského obvodu Slezská Ostrava. Svoji činnost zahájila v roce 2008 jako Slezská galerie sérií výstav s architektonickou tématikou. V roce 2009 se přejmenovala na Slezskoostravskou galerii a přibyly výstavy fotografické (např. národopisné fotografie Pavla Popelky), zaměřené na scénografii (např. Milivoj Husák a jeho Labyrint srdce a světa) nebo slavné osobnosti (např. Krásná Barbora, odvážná Božena o spisovatelce Boženě Němcové). Rok 2010 přinesl výstavy věnované občanské heraldice nebo historii a hlavně se vystavovalo výtvarné umění - galerie hostila díla I. Titora, I. Kitzbergera, M. Tečové nebo A. Gavlase. V roce 2011 největší pozornost přitáhly profilové výstavy severomoravských výtvarníků K. Lepíka a E. Damborské. Návštěvnost galerie má vzrůstající tendenci, někteří návštěvníci se pravidelně vracejí na každou novou expozici.

Ve Slezskoostravské galerii probíhají také vernisáže a jiné doprovodné programy k výstavám, jako koncerty, přednášky a semináře, autogramiády nebo autorská čtení.

Galerie sídlí v budově slezskoostravské radnice, která je evidovanou kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek Ministerstva kultury České republiky. Radnice je postavená v historizujícím slohu a má zachované části původního interiéru z let 1911-13. Byla postavená podle projektu a návrhu Viktora Šulce, Jaroslava Volence a Františka Doležala. Galerie je od prostor úřadu oddělena prosklenými příčkami. Výstavní prostory mají čtyři vzájemně propojené části, ve kterých je štítky vsazenými do podlahy připomenuta původní dispozice radnice. Městský obvod pamatoval při provádění stavebních úprav také na osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Galerie je bezbariérová s možností parkování před budovou radnice. Má rozlohu 330 metrů čtverečních a výstavní plochy představují 100 až 120 běžných metrů.


VSTUPNÉ

PlnéZvýhodněnéRodinnéHromadné
30,- 20,- 70,- 10,- za osobu

Děti do šesti let mají vstup zdarma

Zvýhodněné vstupné je určeno pro děti od šesti do patnácti let, studenty, důchodce a zdravotně postižené.

Rodinné vstupné je pro dva dospělé a libovolný počet dětí.

Hromadné výpravy musí doprovázet dozor, který má vstup volný a během prohlídky   spolupracuje s průvodcem. Hromadné vstupné poskytujeme pro pět a více osob.


OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí zavřeno
Úterý 10.00 - 11.30 12.30 - 17.00
Středa 10.00 - 11.30 12.30 - 17.00
Čtvrtek 10.00 - 11.30 12.30 - 17.00
Pátek 10.00 - 11.30 12.30 - 17.00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

KONTAKTY

Slezskoostravská galerie

Těšínská 35/138

710 16 Ostrava-Slezská Ostrava

galerie:

galeristka:

vedoucí odboru školství a kultury:


NÁJEM PROSTOR GALERIE

Moderní výstavní prostory Slezskoostravské galerie umožňují mimo jiné pořádání koncertů, přednášek a seminářů.

V případě zájmu o nájem nebytových prostor ve Slezskoostravské radnici kontaktujte zaměstnance odboru školství a kultury pro stanovení termínu a doby konání akce.

Po dohodě vyplňte přiložený formulář -  Žádost - podklad pro zpracování smlouvy, na základě kterého vám bude vystavena smlouva o nájmu nebytových prostor. Při podpisu smlouvy vám budou předány informace k platbě nájmu, která probíhá hotově na pokladně ÚMOb Slezská Ostrava nebo bezhotovostně. Úhrada musí být provedena vždy minimálně dva dny před konáním akce.

Žádost - podklad pro zpracování smlouvy

Kontakt


referent vztahů k veřejnosti, redaktor
599410418 506 / Slezská Ostrava, Náměstí J. Gagarina 4
Místnost Slezskoostravské galerie

400,- Kč/hod

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »