Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Rok 2016

Poslední změna: Úterý 02.02.2016 07:20

Rozmarné slavnosti Ostravice – 25. 6. 2016

Až osm tisíc návštěvníků přilákal druhý ročník Rozmarných slavností Ostravice, který se konal v sobotu 25. června.

Slezská žije pro děti. V Heřmanicích – 24. 6. 2016

Tricomunity, o.p.s. a Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Heřmanice připravili v pátek 24. června další akci v rámci projektu Slezská žije pro děti.

Memoriál Václava Činčaly – 18. 6. 2016

Na hřišti TJ Sokol Koblov se v sobotu 18. června konal IV. ročník Memoriálu Václava Činčaly. O poháry bojovalo šest žákovských fotbalových mužstev.

O pohár starostky Slezské Ostravy – 4. 6. 2016

Kynologické cvičiště na ulici Kanczuckého v Ostravě-Hrušově se stalo místem konání závodu O pohár starostky Slezské Ostravy. Závod se uskutečnil v sobotu 4. června a byl součástí oslav Dne dětí.

Komunitní dům seniorů Heřmanická – 30. 5. 2016

Komunitní dům seniorů otevřel městský obvod Slezská Ostrava na ulici Heřmanické. Dům má 17 bytů a od 1. června jej začali využívat senioři starší šedesáti let.

Pohár Slezské Ostravy v atletice – 27. 5. 2016

Vítězem soutěže Pohár radnice Slezské Ostravy v atletice se stala ZŠ Bohumínská, následovaná ZŠ Chrustova, ZŠ Pěší a ZŠ Škrobálkova.

Den Slezské 2016 – 21. 5. 2016

Stovky účinkujících dětí i dospělých, gastro speciality, dětské soutěže a atrakce, jazz, rock, folklór i rapp. Krásné počasí. Takovou měl letos atmosféru Den Slezské, který se uskutečnil v sobotu 21. května na Slezskoostravském hradě. Na programu nebychběla, letos již podesáté, kulinářská soutěž Slezský bigos. Návštěvníky až do večerních hodin bavili mimo jiné hudebníci a skupiny Michal Žáček, Acoustica, Hradišťan i rapperka Tina.

ZŠ Pěší oslavila 120 let – 19. 5. 2016

Základní škola Pěší v Ostravě-Muglinově oslavila 120 let svého trvání. Významné jubileum si škola připomněla slavnostní akademií, která se konala v sále muglinovské restaurace Prostor ve čtvrtek 19. května. Velký sál byl zaplněn do posledního místa. Přítomné pozdravili starostka obvodu MVDr. Barbora Jelonková, místostarosta Ing. Roman Goryczka a ředitel školy Mgr. Kamil Krahula. Pak již začalo pásmo plné zábavných scének, které si pro početné publikum připravili žáci školy. Za svá vystoupení sklidili účinkující bouřlivé ovace.

Koncert Marty Infante – 10. 5. 2016

Španělská mezzosopranistka Marta Infante za klavírního doprovodu Jorge Robaina vystoupila v úterý 10. května ve slezskoostravské radnici. Před zcela zaplněným sálem zazpívala díla Gustava Mahlera, Antonína Dvořáka i španělského skladatele Enrique Granadose.

Slavnostní akty 29. 4. a 30. 4. 2016

V pátek 29. dubna se konal slavnostní akt u památníku 1. československé samostatné tankové brigády ve Slezské Ostravě za účasti válečných veteránů. Věnec k tanku a také k pomníku Miloše Sýkory za městský obvod položili starostka MVDr. Barbora Jelonková, místostarostka Ing. Ivona Vaňková a tajemník Mgr. Gustav Kuchař.

Památka obětí 2. světové války – 29. 4. 2016

Vedení městského obvodu Slezská Ostrava uctilo na konci měsíce dubna památku obětí 2. světové války. Starostka MVDr. Barbora Jelonková, místostarosta Ing. Roman Goryczka a tajemník úřadu Mgr. Gustav Kuchař položili v pátek 29. dubna věnce a kytice na pietní místa v městském obvodě.

Milan Cieslar. Nade mnou - 27. 4. 2016

Tři desítky obrazů ostravského výtvarníka a pedagoga Milana Cieslara jsou nyní k vidění ve Slezskoostravské galerii. Výstava, jejíž vernisáž se uskutečnila 27. dubna, dostala název Nade mnou.

Slezská žije pro děti – 23. 4. 2016

Malou sousedskou slavnost ve vnitrobloku muglinovského sídliště připravila v sobotu 23. dubna obecně prospěšná společnost TriComUnity ve spolupráci s městským obvodem Slezská Ostrava.

Setkání jubilantů – 21. 4. 2016

Jubilanti ze Slezské Ostravy, kteří v první polovině letošního roku slaví 80. a 85. narozeniny, se sešli ve čtvrtek 21. dubna v muglinovském kulturně domě. Slavnost pro ně připravil městský obvod Slezská Ostrava.

Norská velvyslankyně ve Slezské Ostravě – 5. 4. 2016

Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner navštívila v úterý 5. dubna mateřskou a základní školu v Chrustově ulici ve Slezské Ostravě.

Hudebně literární večer – 22. 3. 2016

Hudebně literární večer se uskutečnil v úterý 22. března v obřadní síni slezskoostravské radnice. Posluchačům se představili Ivo Hrachovec - zpěv, Alfred Strejček - recitace a Aleš Bárta - varhany. Návštěvníci večera, kteří zaplnili všechna místa v sále, ocenili výkony umělců dlouhým potleskem.

Ze šuplíku. Výstava Renáty Laryszové – 10. 3. 2016

Ostravská výtvarnice Mgr. Renáta Laryszová vystavuje své práce ve Slezskoostravské galerii. Svoji výstavu pojmenovala Ze šuplíku.

Společenský ples Slezské Ostravy – 4.3.2016

Společenský ples městského obvodu Slezská Ostrava se konal 4. března v KD Michálkovice. Hostem a moderátorem večera byl Roman Vojtek, k poslechu i k tanci hrála skupina Hec.

Guarneri Trio – 9. 2. 2016

Světově proslulý komorní soubor předních hudebních osobností Guarneri Trio ve složení Ivan Klánský – klavír, Čeněk Pavlík – housle a Marek Jerie – violoncello koncertoval 9. února ve zcela zaplněné obřadní síni slezskoostravské radnice. Trio hraje již od roku 1986 ve stále stejném obsazení, potlesk sklízí na významných hudebních pódiích doslova celého světa. Velkého potlesku a uznání se dočkali hudebníci také ve Slezské Ostravě.

Děti přivítány v slezskoostravské radnici – 6. 2. 2016

Tradiční vítání dětí se ve slezskoostravské radnici uskutečnilo v sobotu 6. února. Celkem byly pozváno 40 dětí, rodiče přivedli na radnici 17 dětí. Během soboty se konaly tři obřady. Nové slezskoostravské občánky, kteří se narodili mezi srpnem a listopadem loňského roku, slavnostně přivítala v obřadní síni radnice Mgr. Ludmila Ohnheiserová.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »