Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Rok 2015

Poslední změna: Úterý 05.05.2015 08:48

Valíme se Slezskou – 19.9.2015

Netradiční hra Valíme se Slezskou se konala za značného zájmu veřejnosti ve Slezské Ostravě v sobotu 19. září. Centrem akce bylo prostranství před Gymnáziem Hladnov. Soutěžící dvojice cyklistů v rámci hry projížděly mnohá atraktivní místa obvodu a plnily nejrůznější úkoly. Před gymnáziem zatím probíhal kulturní program, svoji práci zde prezentovaly nejrůznější organizace sídlící ve Slezské Ostravě. První ročník akce se konal pod záštitou místostarosty Ing. Romana Goryczky.

ZOČI VOČI – 22. 9. 2015

Výstava slovenský umělců Julie Piačkové a Igora Piačka byla 22. září slavnostně zahájena ve Slezskoostravské galerii. Manželé Piačkovi jsou významnými současnými slovenskými výtvarníky. „Vystavujeme relativně nové věci staré maximálně pět let. Jedná se o retrospektivu s důrazem na malbu,“ řekl během vernisáže Igor Piačka. Výstavu, která potrvá do 9. října, slavnostně zahájil místostarosta Ing. Roman Motyčka.

Vítání občánků – 3. 10. 2015

Celkem dvacet dětí ze Slezské Ostravy se zúčastnilo tradičního vítání občánků ve slezskoostravské radnici, které se konalo v sobotu 3. října. Během jediného dne se konaly hned tři obřady, pozvány byly děti, které se narodily v první polovině roku 2015. Příští vítání občánků se na radnici koná 7. listopadu. Pozvány jsou děti, které se narodily v letních měsících letošního roku.

Výstava chovatelů – 3. a 4. 10. 2015

Ve středisku Českého svazu chovatelů Slezská Ostrava na Nejedlého ulici se ve dnech 3. a 4. října uskutečnil již 38. ročník výstavy drobného zvířectva a exotů. Výstavy se zúčastnilo pět desítek chovatelů. K vidění bylo například 85 králíků šestnácti plemen. K tomu drůbež, holubi i exoti, z nichž zaujali nejvíce velcí papoušci. Svoji práci přišli představit i pěstitelé. Vystavili jablka, hrušky, dýně, rajčata i chilli papričky vypěstované ve Slezské Ostravě.

István Haász ve Slezskoostravské galerii - 15.10.2015

Výstava maďarského výtvarníka Istvána Haásze byla 15. října zahájena ve Slezskoostravské galerii. Nese název Světloprostory. Díla maďarského umělce lze rovněž vidět ve Výstavní síni Sokolská 26 v Moravské Ostravě. Autor je absolventem budapešťské Akademie výtvarných umění a od roku 1988 pedagogem na University of Art ve stejném městě. Byl mu mimo jiné udělen Zlatý kříž za zásluhy Maďarské republiky a patří k nejvýznamnějším žijícím maďarským umělcům. Výstava Světloprostory Istvána Haásze je ve Slezskoostravské galerii k vidění do 20. listopadu.

Drakiáda pro děti ze Slezské – 16. 10. 2015

Vůbec první Drakiáda pro děti ze Slezské se konala v pátek 16. října u řeky Ostravice poblíž zastávky MHD Lávka. Drakiáda byla součástí projektu Slezská žije pro děti obecně prospěšné společnosti Tricomunity. Projekt podpořil městský obvod Slezská Ostrava.

Zlatá svatba manželů Bosákových – 17. 10. 2015

Manželský slib obnovili 17. října po padesáti letech ve slezskoostravské radnici Dana a Antonín Bosákovi.

Nová okružní křižovatka na Hladnově slouží motoristům – 30. 10. 2015

O dva týdny dříve oproti plánu byla otevřena okružní křižovatka ulic Michálkovické, Hladnovské a Keltičkovy na Hladnově ve Slezské Ostravě.

Svátek dýní a strašidel – 4. 11. 2015

ZŠ Bohumínská připravila ve středu 4. listopadu tradiční Svátek dýní a strašidel. Účastníci slavnosti se sešli před slezskoostravskou radnicí. Dlouhý průvod se pak vydal přes centrum města na Slezskoostravský hrad, kde se konala halloweenská show plná her a soutěží.

Vítání občánků – 7. 11. 2015

Tradiční vítání občánků ze Slezské Ostravy se konalo ve slezskoostravské radnici v sobotu 7. listopadu. Z pozvaných 45 dětí jich rodiče přivedli celkem 25. Během jediného dne se konaly tři obřady, které provedla Mgr. Ludmila Ohnheiserová. Pozvány byly děti, které se narodily v letních měsících roku 2015. Příští vítání občánků se uskuteční 6. února 2016.

Den válečných veteránů – 11. 11. 2015

Den válečných veteránů 11. listopadu uctily starostka MVDr. Barbora Jelonková a místostarostka Ing. Ivona Vaňková položením květin během vzpomínkové akce u Památníku Rudé armády v Komenského sadech v Moravské Ostravě. Starostka MVDr. Barbora Jelonková, místostarosta Mario Lyčka a tajemník úřadu Mgr. Gustav Kuchař rovněž položili květiny na pietních místech Slezské Ostravy. Jsou jimi památník na Ústředním hřbitově Slezská Ostrava, památník a pamětní deska v Kunčicích, pamětní deska v Heřmanicích a památník v ulici Na druhém v Muglinově.

In Signum. Výstava jako oslava dvacetiletí - 26.11.2015

Výtvarná skupina In Signum, kterou tvoří výtvarníci převážně z Ostravska, slaví dvacetiletí své existence reprezentativní výstavou ve Slezskoostravské galerii. Na výstavě, jejíž vernisáž se konala 26. listopadu, lze vidět sedm desítek prací od všech jedenácti členů skupiny. Výstava potrvá do 15. ledna 2016.

Turnaj O pohár radnice Slezské Ostravy - 27.11.2015

V pátek 27. listopadu se konal již tradiční turnaj O pohár radnice Slezské Ostravy, kterého se zúčastnily čtyři základní školy - ZŠ Bohumínská, která byla zároveň pořadatelem ve spolupráci s městským obvodem Slezská Ostrava, ZŠ Pěší, ZŠ Chrustova a ZŠ Škrobálkova. První místo i pohár pro nejlepšího střelce a střelkyni vyhrála ZŠ Bohumínská, která neprohrála jediný zápas. Nejlepší střelkyní turnaje se stala Natálie Čížová a nejlepším střelcem Emil Schwenk. Na 2. místě skončila ZŠ Chrustova, na 3. místě ZŠ Pěší a 4. místo patřilo žákům ZŠ Škrobálkova. Mgr. Petra Ryšková, ZŠ Bohumínská

Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi – 4. 12. 2015

Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi se letos poprvé konalo v areálu muglinovského kulturního domu. V pátek 4. prosince čekalo na návštěvníky, především natěšené děti, zdobení stromečku, Mikuláš s čertem i závěrečný ohňostroj. Akci zorganizoval odbor školství a kultury ve spolupráci s řediteli škol. Poděkování patří SDH Heřmanice za profesionální přípravu balónků a další velmi důležitou pomoc během celé akce.

Vedení městského obvodu ocenilo občany – 9. 12. 2015

Vedení městského obvodu ocenilo 9. prosince občany, kteří se zasloužili o rozvoj a propagaci Slezské Ostravy. Mezi oceněnými byli dobrovolní hasiči, umělci, sportovci i rybáři. Na slezskoostravské radnici byl pro oceněné připraven krátký kulturní program, odměněni byli drobnými dary a pamětní plaketou.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »