Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Starostkou Slezské Ostravy je MVDr. Barbora Jelonková

Poslední změna: Úterý 11.11.2014 09:36
MVDr. Barbora Jelonková /ČSSD/ se stala starostkou Slezské Ostravy. Zvolena byla na ustavujícím zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava ve středu 5. listopadu. Pro MVDr. Barboru Jelonkovou hlasovalo 28 z 35 členů zastupitelstva. Radnici povede koalice ČSSD, Ostravak, KSČM a Nezávislých. V opozičních lavicích zasednou zástupci hnutí Ano 2011, ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Do funkcí uvolněných členů zastupitelstva byli rovněž zvoleni čtyři místostarostové.

Ing. Roman Goryczka /Ostravak/ má svěřeny odbory školství a kultury a financí a rozpočtu. Ing. Ivona Vaňková bude mít na starosti odbor územního plánování a stavebního řádu a odbor majetkové správy. Rudolf Ficek /ČSSD/ bude řídit odbor technické správy budov a odbor technické správy komunikací, zeleně a hřbitovů. Mario Lyčka /ČSSD/ má svěřen odbor sociálních věcí.

Zastupitelé rovněž zvolili jedenáctičlennou radu. Mimo uvolněných členů zastupitelstva byli zvoleni: Luděk Volný/Ostravak/, Ing. Martin Vidura /Ostravak/, Ivana Šmídáková /Ostravak/, Ing. Justina Kamená /KSČM/, Petr Svačinka /KSČM/ a MUDr. Marian Starý /Nezávislí/.

Starostka MVDr. Barbora Jelonková je členkou Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava od roku 2002, mimo jiné zastávala funkci místostarostky a radní. Již druhé volební období je členkou Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »