Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Péče mobilního hospice sv. Kryštofa

Poslední změna: Pondělí 21.03.2016 09:37

Mobilní hospic sv. Kryštofa zajišťuje zdravotní péči o lidi nevyléčitelně nemocné v závěru života. Cílem služby je zajistit důstojné prožívání života, aby mohl nemocný člověk i v jeho posledním období zůstat doma, v kruhu svých blízkých, aby netrpěl bolestí a nezůstal osamocen.

Péče je poskytována nepřetržitě 24 h denně a je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Tým mobilního hospice tvoří speciálně vyškolené zdravotní sestry a lékaři, které doplňují také sociální pracovník, psycholog a duchovní, aby mohly být uspokojeny všechny oblasti potřeb klientů, popř. jejich blízkých, pečovatelů. Klienti služby a jejich rodiny mohou využít možností bezplatného poradenství v Charitní hospicové poradně nebo zapůjčit potřebné vybavení v Půjčovně kompenzačních pomůcek.

Smyslem mobilního hospice a návazných služeb je zajišťovat co nejlepší kvalitu života umírajících a podporu jejich rodin. Mobilní hospic s působností v Ostravě a okolním regionu s dojezdem do 35 km provozuje Charita Ostrava od roku 2003. Služba je registrovaná dle zákona č. 160/1992 Sb. Moravskoslezským krajem pro oblast domácí zdravotní péče.

Kontakt: Charitní středisko sv. Kryštofa - mobilní hospic a ošetřovatelská služba,
Charvátská 785/8, 700 30 Ostrava-Výškovice, Tel.: 599 508 504, 733 676 601, e-mail: cho.krystof@charita.cz, web: www.ostrava.charita.cz, Petra Křetínská, vedoucí střediska

Na bezplatném semináři se dozvíte Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí

Charita Ostrava v rámci aktivit Charitní hospicové poradny a Mobilního hospice sv. Kryštofa nabízí možnost bezplatné účasti na semináři „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Na setkání s profesionálními zdravotními sestrami se dozvíte, jak zvládnout péči o člověka se sníženou pohyblivostí, a získáte související informace ze zdravotní a sociální oblasti.

Získáte informace o tom, jak se nemocnému člověku podává strava, tekutiny a léky, jak se provádí osobní hygiena či polohování, jako prevence vzniku proleženin. Proběhnou také praktické ukázky. Jsou připraveny informace o možnostech získávání příspěvku na péči nebo využívání kompenzačních pomůcek, které mohou být nápomocné při naplňování potřeb nemocného člověka. Kompenzační pomůcky je možno zapůjčit v charitní Půjčovně kompenzačních pomůcek, katalog pomůcek a další informace můžete nalézt na webu Charity Ostrava: http://ostrava.charita.cz/seniori/pujcovna-kompenzacnich-pomucek/

Kurz probíhá vždy jednou měsíčně, nejbližší termín je 19. 4. 2016 od 14.00 h v budově Hospice sv. Lukáše, ul. Charvátská 785/8, Ostrava-Výškovice. Na školení se, prosím, přihlaste předem u Mgr. Markéty Štěpánové, tel. 599 508 533, mobil: 731 534 002 nebo e-mailem: cho.hospicova.poradna@charita.cz. Těšíme se na Vaši účast!

Web+plakát: http://ostrava.caritas.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-19-4-2016/

Příloha:

články_4-2016_zpravodaj

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »