Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Naučné cedule i mapa významných hrobů.Slezskoostravský hřbitov se k 195 výročí dočká okrášlení

Poslední změna: Středa 06.06.2018 17:15

Vážení občané,

okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu a Antikvariát a klub Fiducia připomene 195 založení nejstaršího ostravského hřbitova. 21. června od 18.00 pokřtí nové naučné cedule významných osobností pohřbených na slezskoostravském hřbitově. 

„Pří příležitosti tohoto výročí a zároveň 100. výročí vzniku samostatného Československého státu také společně upravíme hrob významného prvorepublikového ostravského sochaře Augustina Handzela, který jsme adoptovali letos v březnu. V roce 2019 na hrobě vznikne nová socha vzešlá z veřejné soutěže, současná provizorní úprava hrobu bude z dílny sochaře Petra Szyrokého,“ upřesňuje členka okrašlovacího spolku Ilona Rozehnalová. 

Následovat bude komentovaná procházka po hrobech slavných osobností s průvodci Jakubem Ivánkem a Petrem Kašingem se speciální mapkou cenných objektů hřbitova a významných hrobů, která bude volně k dispozici veřejnosti ve speciálních venkovních boxech.

Večer zakončí křest letního čísla bulletinu Krásná Ostrava. 

Sraz bude u kostela svatého Josefa u spodního vchodu na hřbitov.  

Pořádá okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu s Antikvariátem a klubem Fiducia ve spolupráci s obvodem Slezská Ostrava v rámci osmičkových výročí, za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Nadace Agosto foundation, Ministerstva kultury ČR a městského obvodu Slezská Ostrava.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »