Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Mobilní hospic Ondrášek

Poslední změna: Čtvrtek 06.09.2018 08:58

Milí příznivci Mobilního hospice Ondrášek,

přijměte pozvání k zapojení se do 2. ročníku kampaně DOMA. – Týden pro mobilní hospice.

Loňská kampaň byla pilotní a i díky vám byla velmi úspěšná. Záměrem loňské kampaně bylo být vidět v Moravskoslezském kraji. Výsledek byl však nečekaný, dosah měl v celé ČR. Proto jsme se letos rozhodli uspořádat celorepublikovou kampaň, do které se zapojilo dalších 11 mobilních hospiců v celé ČR.

My, poskytovatelé mobilní hospicové péče, máme cíle – dělat vše pro to, aby umírání DOMA bylo jednou z běžně dostupných možností, které si lidé mohou v závěru života vybrat.

Kampaň vznikla proto, aby lidé věděli co je mobilní hospicová péče, že je možné umírat doma, a že existují odborné služby, které je podpoří a péčí provedou.

Letošní ročník proběhne od 8. do 14. října. O kampani se dočtete na www.umiratdoma.cz. Ondrášek bude mít v Ostravě informativní místa. Jedná se o křesla a papuče s informačními materiály, které mají simulovat domácí prostředí. Po městě budou rozmístěny citylighty, letáčky naleznete i v tramvajích DPO. Naše spoty budou vysílat média, psát o nás budou v obecních novinách, a doufáme že i v dalších médiích. První den kampaně, tedy 8. října, se uskuteční v obchodním centru AVION shopping park zahájení kampaně s programem. Jste všichni srdečně zváni. Bližší informace se k Vám včas dostanou.

Stejně jako minulý rok kampaň odstartuje 8. října PAPUČOVÝ DEN. Den, kdy lidé přijdou do práce v papučích. Den, kdy si lidé vezmou kousek svého doma s sebou a podpoří tak myšlenku umírání DOMA. ZAPOJTE SE I VY. Soukromě nebo i jako firma nebo skupina přátel. Řekněte kolegům, přátelům, známým, rodině a přijďte 8. října do práce v papučích, vyfoťte se a sdílejte fotky s #papucovyden na Facebooku nebo Instagramu. Fotky budete moct vidět na www.papucovyden.cz, kde najdete i spot a další informace.

Pár tipů:

Uspořádejte třeba ve firmě nebo doma papučovou soutěž, pošlete nám fotky nebo videa, vyfoťte se na nejšílenějších místech, vylepte letáčky a staňte se tak součástí našeho týmu. Další nápady zasíláme v příloze.

Pokud budete mít zájem o letáčky, kterými chcete označit prodejnu nebo pracoviště, dejte nám, prosím, vědět na projekty@mhondrasek.cz nebo na tel. číslo 601 585 419 nejpozději však do 10. září.

Děkujeme, že jste v tom s námi.

tým Mobilního hospice Ondrášek

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »