Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Hledáme nové pány!

Poslední změna: Úterý 22.09.2015 13:35

Nejsme jen zvířata – jsme členové rodiny! To prozrazuje pohled více než sedmi desítek psů, kteří se těší, že si pro ně přijde nový „páneček“ a společně vytvoří nový domov.  Odchycení pejskové nacházejí svůj dočasný azyl v Útulku pro nalezené psy, který město Ostrava zřídilo v roce 1998 v Ostravě-Třebovicích. V současné době je jeho kapacita 149 kotců.

Pokud je pes přijat do našeho útulku, je mu poskytnuto základní veterinární vyšetření. Veterinář zkontroluje jeho zdravotní stav, provede odčervení, vakcinaci, ošetří zranění a provede další potřebná opatření. Pejsek pak nejprve čeká v karanténě na svého původního majitele a vyhlíží vzájemné opětovné shledání. Po uplynutí karanténní lhůty je pes umístěn do kotce, kde čeká na majitele nového. Cílem útulku je poskytnutí maximální možné péče našim svěřencům.

Pes je schopen pro svého pána udělat mnoho. Psi pomáhají zrakově postiženým, hendikepovaným a osamoceným lidem prožít radostný a plnohodnotný život. Jsou dokonce schopni pro záchranu svého pána nasadit i svůj vlastní život.

Ročně přitom skončí stovky psů přivázaných u stromů, vyhozených z aut a zbídačených v popelnicích. Tak jim někteří lidé oplácejí jejich bezmeznou lásku. Naštěstí se ale najdou takoví, kteří chtějí těmto osamoceným psům pomoci najít nový, lepší domov. Přidáte se k nim? (ph)

BOX:

Útulek se nachází na Provozní 4 v Třebovicích, telefon je 599 455 191, e-mail utulek@ostrava.cz. Na webu jej najdete na adrese www.utulekostrava.cz a na Facebooku na https://www.facebook.com/utulekostrava.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »