Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Dětský domov se školou v Ostravě se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Poslední změna: Čtvrtek 09.11.2017 13:35 vypršelo

Do projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se s projektem Kouzlo bubnů zapojil i Dětský domov se školou Ostrava - Přívoz.

Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnou, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem Kouzlo bubnů

Projekt Kouzlo bubnů (muzikoterapie), který jsme do kampaně přihlásili, se zaměřuje na rozvoj empatie a komunikačních dovedností dětí z dětského domova se školou. Hudba je přirozený a nenásilný prostředek pro rozvoj osobnosti. Prostřednictvím muzikoterapie se rozvíjí sebevyjádření, sebedůvěra, tolerance a spolupráce ve skupině.

„Máme radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti. Naším cílem je také vytvořit dětem podmínky pro smysluplné trávení volného času a náš projekt je jedna z možností. Věříme, že muzikoterapie přinese dětem zábavu a spoustu radosti,“ říká Mgr. Václav Zaoral, vedoucí Dětského domova se školou Ostrava – Přívoz.

Bertíci budou opět pomáhat po celé České republice

Kampaň Bertík pomáhá, se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.

Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů – Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá, jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.

Kontakt Nadační fond Albert: Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové ButoviceTel: +420 774 091 076, email: p.rezna@nadacnifondalbert.cz

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »